ΠΑΝΙΣΧΥΡΗ 4ΠΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Αλμέιδα: «Αυτό έφταιξε και δεν πήραμε τον τίτλο»

aek

Σε μία εκτενή συνέντευξη Τύπου, ο Ματίας Αλμέιδα απέδωσε την απώλεια του τίτλου, στα πολλά λάθη που οδήγησαν σε γκολ, καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Η ΑΕΚ επιβεβαίωσε με ευκολία τα προγνωστικά στοιχήματος απέναντι στη Λαμία με 3-0, ωστόσο το πρωτάθλημα δεν πήγε στην «OPAP Arena», αφού ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Άρη με 2-1 στη Θεσσαλονίκη.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ο Αλμέιδα τοποθετήθηκε σε ερώτηση για τα πολλά τέρματα που έχει δεχθεί η «Ένωση» στα τελευταία λεπτά ορισμένων αγώνων, τα οποία και κόστισαν τον δεύτερο διαδοχικό τίτλο:

ΝΕΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ* ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΜΕ 7x ΔΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!

«Φέτος όμως βάλαμε περισσότερα γκολ σε σχέση με πέρυσι. Όμως δεχθήκαμε τα διπλά γκολ από πέρυσι. Λίγο ότι το κατάφεραν οι αντίπαλοι και πολλά από δικά μας λάθη. Στο ποδόσφαιρο όταν κάνεις τόσα πολλά λάθη είναι δύσκολο να φτάσεις ως το τέλος, όπως φτάσαμε εμείς. Ναι είναι μάθημα. Θέλουμε να αγγίζουμε την τελειότητα. Άλλοι θέλουν να κερδίζουν μία φορά στη ζωή τους.

Προσωπικά αρρωσταίνω όταν χάνω! Όταν βλέπουμε να γίνονται λάθη συνεχόμενα δεν μένει κάτι άλλο, να φτάσουμε τελευταία αγωνιστική και να δούμε τι θα γίνει. Υπήρξαν πολλά λάθη που έγιναν γκολ. Πολλά παιχνίδια που μας γύρισαν το αποτέλεσμα και πολλα γκολ στα τελευταία λεπτά. Μιλάμε για πολλά λάθη! Φτάσαμε όμως ως το τέλος με πολλές πιθανότητες. Το ποδόσφαιρο δε συγχωρεί».

Πλέον, η ΑΕΚ ετοιμάζεται για τον σχεδιασμό της επόμενης χρονιάς, που θα τη βρει να ξεκινά τις υποχρεώσεις της, από το κουπόνι ΟΠΑΠ του δεύτερου προκριματικού του Κόνφερενς Λιγκ στα τέλη Ιουλίου.